tým servis arleft
  +420 777 047 882  info (a) tymservis tecka cz
'

Stěhování pian a klavírů Olomouc

Nabízíme profesionální stěhovací služby se zaměřením na stěhování pian, tzn. pianin, klavíru a křídel v Olomouci, ale po domluvě také po celé České republice.

Plánujete stěhování piana nebo klavíru a hledáte firmu, která zajistí bezpečné stěhování? Máte strach, aby se při stěhování nic nepoškodilo? Chcete aby Vaše stěhování klavíru či piana proběhlo bez závad? My Vám takové stěhování zajistíme. Právě pro Vás jsme tu my s profesionálními službami. S námi se stěhování nemusíte bát. Je pro nás prioritou, aby při stěhování nedošlo k žádnému poškození nástroje ani prostoru, kde bude probíhat stěhování. Pokud je pro Vás důležitá především kvalita poskytnuté služby, kontaktujte nás zde.

Poskytujeme kompletní stěhovací služby, se specializací na profesionální stěhování pian a klavíru. Převážně zajišťujeme stěhování v Olomouci, ale ve většině případů jsme schopni přijet již dnes nebo zítra kamkoliv v ČR. Nabízíme kvalitní stěhovací služby za rozumné ceny, ale také pomoc našeho plně vyškoleného personálu.

GARANCE STĚHOVÁNÍ

Garantujeme Vám bezpečné stěhování bez jakéhokoli poškození s odbornou péčí o nástroje. Ručíme Vám vždy za převzaté věci a za jejich případné poškození jak při manipulaci tak při autodopravě.

Při stěhování pian nabízíme:

 • 100% kvalitní poskytnuté služby
 • Stěhování pian s odbornou péčí a bez poškození
 • Stěhování kvalitními a bezpečnými vozy
 • Proškolení pracovníci s odbornými zkušenostmi
 • Pojištění nástroje i prostor po celou dobu stěhování
 • Garantujeme stěhování pian i na těžko přístupná místa

Piano

Pojištění stěhování a souvisejících služeb

V případě, že by snad přece jen k nějakému poškození došlo, jsme pojištění a je naší povinností vzniklou škodu nahlásit na pojišťovně a opravu zajistit u specialisty a to vždy po dohodě se zákazníkem, případně drobné škody opravit sami. V tomto případě je stěhování zcela zdarma a veškeré náklady na opravu hradíme my. V případě, že stěhované věci mají hodnotu vyšší než 1 milion Korun, zajistíme Vám připojištění.

Naše reference můžete shlédnout zde.


Ceny stěhování se odvíjejí od hmotnosti nákladu a komplikovanosti přesunu.


Jedná se o stěhování piana, pianina nebo klavíru?

Mnoho lidí vlastně ani neví, co přesně mají doma. Zde si krátce uvedeme, jaký je mezi nimi rozdíl:

Piano
Jedná se o obecný název pro strunný úderový nástroj, který se dělí na klavír (křídlo) a pianino (odvozeno od slova piano). Každý výrobce vyrábí mnoho typů těchto nástrojů v různých velikostech, tvarech i výškách.

Pianino
Pianino má rám a struny umístěné ve svislé poloze, kde se struny pro úsporu místa kříží. Hlavní výhodou jsou tedy jeho rozměry. To je důvod, proč se s ním nejčastěji setkáváme právě v domácnostech. Pianina mají různé velikosti a liší se především výškou (106cm - 160cm).

Klavír
U klavíru najdeme rám a struny umístěné ve vodorovné poloze. Struny se nekříží, leží vedle sebe a jsou taženy kolmo ke klaviatuře. Klavír má pouze tři nohy a podobá se tvaru křídla. Jelikož se vyznačuje většími rozměry, je vhodnější ho umístit do větších místností. Klavíry mají též různé velikosti, které se oproti pianinu liší svou délkou (146cm - 287cm).

Jak probíhá stěhování?

Příprava prostor z Vaší strany:

 • Jestli je to jen trochu možné, prosíme vždy o přípravu prostor, kudy se pianino či klavír bude stěhovat.
 • Hlavně se jedná o chodby a schodiště, ve kterých je dobré vyklidit drobný nábytek, boty a květináče, které by mohli vadit při průchodu.
 • Je důležité mít na paměti, že i zvířata mohou narušit plynulý průběh stěhování, proto doporučujeme domácí mazlíčky během stěhování někde zavřít.

Průběh stěhování z naší strany:

 • Klavír / pianino jsou vždy před stěhováním zabaleny do ochranných fólií, při předchozí domluvě lze zabalit i do bublinkové folie
 • Při přebírání lze v případě potřeby pořídit také fotodokumentaci stavu
 • Poskytujeme standardní stěhování bez použití manipulační techniky (jeřáb)
 • Počet pracovníků pro stěhování klavíru či pianina je individuální podle velikosti nástroje
 • Ke stěhování používáme klasické stěhovací popruhy a pianinový vozík

Radíme Radíme, nestěhujte sami

Občas volají lidé a žádají o okamžitou pomoc se stěhováním klavíru nebo pianina, jelikož přecenili své síly a uvízli např. na schodišti, jelikož nejsou schopni ho snést dolů. I malý klavír je někdy docela těžký a pro člověka bez zkušeností to může být problém. Může dojít k poškození a následná oprava bude stát více než cena za profesionální stěhování. Chcete riskovat poškozený klavír i zeď, příp. úraz? Svěřte práci odborníkům.

Jsme plátci DPH.

Tipy Tipy po stěhování

Pokaždé když klavír přestěhujete, je zapotřebí ho naladit. I když se Vám zdá, že není rozladěný, opak je pravdou. Nástroj si musí v nových prostorech teprve zvyknout, a to zejména na novou teplotu a vlhkost. To je důvod proč doporučujeme, aby jste si ladění klavíru objednali minimálně až za 2 týdny.